The Practice of Hodling Bitcoin Is Up, Up, Up

Ilość domieszek występujących w przestrzeni bitcoinów wzrosła dziesięciokrotnie. Zgodnie z nowym wykresem odsłoniętym przez Unchained Capital, liczba posiadaczy Bitcoinów, którzy nie przenieśli swoich cyfrowych funduszy w ciągu ostatniego roku wzrosła do rekordowego poziomu.

Hodling osiągnął wszechczasowy haj
Ma to doskonały sens, gdy weźmie się pod uwagę warunki ekonomiczne, w jakich znajdują się ludzie na całym świecie. Pandemia koronaawirusa spowodowała poważne zmiany w gospodarce światowej. Waluty Fiata straciły znaczną część swojej wytrzymałości w ciągu ostatnich kilku tygodni, a dolar amerykański doświadczył ogromnych spadków, które doprowadziły go do nowych rekordów.

W rezultacie wiele osób poszukuje aktywów, takich jak Bitcoin Era, złoto i inne, aby zabezpieczyć swoje bogactwo przed problemami gospodarczymi, takimi jak inflacja. Wielu postrzega Bitcoin jako sposób na dywersyfikację swoich portfeli i utrzymanie bezpieczeństwa swoich pieniędzy. Niektóre giełdy krypto walutowe, takie jak Coinbase, zgłosiły nawet 1200 dolarów zakupu Bitcoin i innych form krypto na początku roku po wydaniu Amerykanom czeków stymulacyjnych, które przynosiły mniej niż 75 000 dolarów rocznie.

Te kontrole stymulacyjne były warte około 1200 dolarów każdy. Tak więc, nie jest to przypadek, że takie kwoty zostały również zakupione za pośrednictwem giełd i platform, o których mowa.

Wykres idzie w szczegóły dotyczące niektórych konkretnych zachowań posiadaczy Bitcoinów. Ilekroć cena idzie w górę, okazuje się, że większość fanów BTC sprzedaje lub handluje swoimi monetami za USD lub USDT (Tether, popularna stabilna waluta). Jednak za każdym razem, gdy cena waluty spada, następuje wzrost, ponieważ ludzie mają tendencję do zabezpieczania swoich monet w swoich cyfrowych portfelach, odmawiając przeniesienia jakichkolwiek środków, dopóki moneta nie wykaże oznak potencjalnego ożywienia.

Waluta może mieć się dobrze, jak również późno. Ostatnio wartość aktywów wzrosła powyżej 11.000 dolarów i rośnie nieco każdego dnia (w momencie pisania monety jest ona obecnie sprzedawana za około 11.300 dolarów). Jednak w większości przypadków waluta przez większą część roku 2020 znajdowała się na niestabilnym gruncie. Na przykład, aktywa ostatecznie spadły do wysokiego przedziału 3.000 dolarów w marcu zeszłego roku, pomimo handlu na znacznie ponad 10 tysięcy dolarów miesiąc wcześniej w lutym.

Przedtem trochę się trzęsło.

Nawet wtedy, gdy waluta miała się dobrze – na przykład na początku maja aktywo znów przeskoczyło marżę 9000 USD – nie było to do końca pewne. Tydzień później waluta przekroczyła 10 tys. dolarów, ale tylko na krótko, prawdopodobnie z powodu szumu wokół jej trzeciej połowy. Później spadła ona z powrotem do przedziału 9.000$, co dało inwestorom pewne obawy co do tego, gdzie i jak moneta będzie się dalej poruszać.

Stało się to później ponownie na początku czerwca. Waluta przesunęłaby się poza 10 000 USD tylko na kilka godzin, co skłoniło wielu inwestorów do przekonania, że BTC nie jest wystarczająco silna, aby uzasadnić sprzedaż lub przyszłe transakcje. Tak więc, utrzymanie ich skrytki na miejscu i nie dotykając żadnego z tych pieniędzy było prawdopodobnie najlepszą opcją.